Zadomowieni Google Twitter P Youtube Facebook

Willa Diamond w Józefosławiu

 

Nazwa realizacji: Willa Diamond w Józefosławiu
Architektura: arch. Henryk Łaguna, arch. Dariusz Hyc, arch. Piotr Sieniawski
Jednostka projektowa: MAAS S.C., ul. Grójecka 43 m 12A, Warszawa
Inwestor zastępczy: ARTHOUSE Lucyna Mazur
Data inwestycji: 2008-2010
Adres inwestycji: Józefosław, Al. Wilanowska

 

Willa Diamond położone jest w popularnym Józefosławiu, tuż przy południowej granicy Warszawy oraz w odległości 500 m od Lasu Kabackiego. Domy te są świetną syntezą technologii i nowoczesnej, niespotykanej w Józefosławiu architektury, która jest estetyczna, dynamiczna i ergonomiczna. W domach pojawiają się też elementy tradycyjne jak np. dach o konstrukcji krokwiowo - płatwiowej o łagodnym spadku, co pozwala połączyć modernistyczny kształt z klasycznymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi.

Bryła budynku pozwoliła na uzyskanie przestrzeni łatwej do aranżacji, zarazem optymalnie wykorzystanej, przy tym doskonale doświetlonej.

W parterach budynków znajdują się kuchnia, jadalnia salon i gabinet oraz – do wyboru w zależności od metrażu domu – trzy lub cztery sypialnie na piętrze. Domy posiadają garaże na dwa samochody oraz duże tarasy na poziomie terenu i piętra.

Elewacja pokryta jest dużą ilością drewna a taras dolny wykładamy granitem, co w połączeniu z architekturą powoduje, że domy idealne wpasowują się w przestrzeń. Willa Diamond to w skrócie przestrzeń, kameralność,
intymność.

 

Galeria: