Zadomowieni Google Twitter P Youtube Facebook

Dom w Kippford

 

Nazwa realizacji: Darjeeling
Architektura: arch. Simon Winstanley, arch. Graeme Ditchburn, arch. Alex Flockhart, arch. Sheila Watson, arch. Judith Murdoch, arch. Adam Winstanley
Jednostka projektowa: Simon Winstanley Architects
Data inwestycji: 2012-2013
Adres inwestycji: Kippford

 

Istniejący budynek nie spełniał potrzeb klienta pod względem powierzchni użytkowej, konstrukcji oraz wewnętrznego zagospodarowania terenu działki. Rozbudowa objęła zatem rozbiórkę istniejącego piętrowego domu i budowę nowego, dwukondygnacyjnego budynku mieszkalnego wraz z piwnicą.

Nowy budynek jest większy od poprzedniego i został zaprojektowany w skali i bryle pasującej do otaczających go nieruchomości. Rozlokowano go bliżej ulicy, dzięki czemu uzyskano większą powierzchnię użytkową w części ogrodowej z tyłu budynku. Nowy dom wychodzi na północny zachód, podczas gdy ówczesny skierowany był na południowy zachód, a jego widok przesłonięty był drzewami.

Na parterze znajduje się główna kondygnacja, która otwarta jest bezpośrednio na ogród. Piętro, w celu uzyskania wizualnego efektu w postaci zmniejszenia skali nieruchomości, ustawione zostało od strony ulicy oraz dodatkowo na dachu dysponuje wysuniętym na północ tarasem z widokiem na odległy krajobraz. Zewnętrzne materiały, które wykorzystano przy budowie charakteryzują się najwyższą jakością. Przy realizacji zadaszenie oraz orynnowanie wykonano z ocynkowanej blachy, elewacje z drewna oraz kamienia, natomiast okna i drzwi drewniane z nakładkami aluminiowymi. W celu zminimalizowania strat ciepła do budowy domu wykorzystano materiały charakteryzujące się wysoką izolacyjnością termiczną.

 

Linia produktowa

Okna Skandynawskie

COMBI ALU+

Okna skandynawskie drewniano-aluminiowe

COMBI ALU+

Drzwi podnoszono-przesuwne

THERMO HS ALU

Drewniano-aluminiowe drzwi balkonowe

THERMO HS ALU