Zadomowieni Google Twitter P Youtube Facebook

Drzwi podnoszono-przesuwne ECO LINE ALU

Eco Line ALU

Eco Line ALU przekrój

ECO LINE ALU - Naturalnie wytrzymałe

ECO LINE ALU jest kwintesencją serii ECO LINE. Produkt ten zapewni Państwu dużą przestrzeń w domu, podkreśli nietypową i nowoczesną architekturę. Zapewni poczucie dobrobytu i bezpieczeństwa, tak ważnego w dzisiejszych czasach a także pozwoli cieszyć się wielu pokoleniom na lata.
ECO LINE ALU to produkt wykonany również ze szlachetnej i wyselekcjonowanej kantówki sosny twardzielowej 90%, która została połączona z mocnym i wytrzymałym aluminium tworząc produkt o silnym i zdecydowanym charakterze, jednocześnie zachowując piękno naturalnego drewna wewnątrz   pomieszczenia.

 

 

Najlepszy materiał i nowoczesna konstrukcja

Drewno, z którego produkowane są okna – poddawane jest bardzo dokładnej selekcji. Tarcica stosowana do produkcji okien i drzwi jest starannie suszona. Usuwane są wszelkie wady anatomiczne drewna – takie jak sęki, zawoje czy skręt włókien. ECO LINE ALU jest produkowana ze specjalnie wyselekcjonowanej sosny twardzielowej łączonej na mikrowczepy ( heartwood 90% )
     
W linii drzwi balkonowych przesuwnych ECO LINE ALU ościeżnica łącznie z aluminium ma grubość  184mm, a skrzydło 88mm.

 

 

 

Kluczowym atutem drzwi balkonowych przesuwnych ECO LINE ALU jest ich funkcjonalność. Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne dają możliwość uzyskania bardzo dużych przeszkleń, co w wyjątkowy sposób podkreśla akcenty architektoniczne. Zamknięte drzwi wyglądają estetycznie i przepuszczają dużo światła, otwarte drzwi nie zabierają przestrzeni wnętrza, gdyż skrzydło przesuwa się równolegle względem drugiego. System zapewnia wygodne i ciche użytkowanie z użyciem minimalnej siły, a niski próg podłogowy stanowi prawie płaskie przejście z wewnątrz na zewnątrz i tworzy przestrzeń bez barier architektonicznych - bardzo proste rozwiązanie w celu zapewnienia większej wygody lub przystosowania mieszkania do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo zastosowana nakładka aluminiowa z zewnątrz profilu zabezpiecza okno na długie lata przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi.

 

Gwarancja

- 5 lat - montaż przez autoryzowane ekipy montażowe
- 3 lata - montaż przez ekipy nieposiadające autoryzacji

 

Szyby

Drzwi przesuwne ECO LINE ALU standardowo wyposażone są w zestawy 3-szybowe ze szkłem niskoemisyjnym oraz przestrzenią międzyszybową wypełnioną argonem.

 

 

Szyby niskoemisyjne
W drzwiach ECO LINE ALU standardowo stosowany jest pakiet 3-szybowy o współczynniku przenikania ciepła Us=0,6 W/m2K
 

Dostępne rodzaje szyb

szyby absorpcyjne

 

Szyby absorpcyjne
Szyby absorpcyjne czyli Antisol zmniejszają działanie promieniowania słonecznego przy doskonałej izolacji termicznej. Zalecane do stosowania na południowych i południowozachonich fasadach budynków.

antywłamaniowe

 

Szyby antywłamaniowe
Szyby antywłamaniowe stosuje się, gdy wymagana jest specjalna ochrona życia, zdrowia lub mienia. Szyba zewnętrzna składa się z dwóch sklejonych tafli, między którymi umieszcza się kilka warstw folii antywłamaniowej.

bezpieczne

 

Szyby bezpieczne
Chronią przed zranieniem przy rozbiciu szyby. Charakteryzują się podwyższoną odpornością na uderzenia. Zaleca się stosowanie na halach sportowych, biurach, obiektach handlowych, obiektach użyteczności publicznej.

dźwiękochłonne

 

Szyby dźwiękochłonne
Izolacja akustyczna to zdolność tłumienia hałasu. Podwyższona dźwiekochłonność oznacza tłumienie hałasu co najmniej o 38 dB. Okna wyposażone w zestawy szyb o podwyższnej izolacyjności akustycznej mają zastosowanie w budynkach zlokalizowanych  w pobliżu dróg, lotnisk, torowisk itp

refleksyjne

 

Szyby refleksyjne
Szkło refleksyjne (lustrzane) zmniejsza działanie promieniowania słonecznego, a wykorzystany efekt lustra chroni prywatność mieszkańców.

 

 

 

Poniżej zamieszczona jest paleta kolorów Sokółka Okna i Drzwi. Poza prezentowanymi kolorami możliwe jest również wybarwienie okien na dowolny kolor z palety RAL.

 

Ze względu na naturalne właściwości drewna dopuszczalne jest występowanie różnic kolorystycznych w wybarwieniu drewna. Ponadto ze względu na różne parametry wyświetlania monitorów prezentowane próbki mogą odbiegad od rzeczywistych kolorów.

 

Modele

Drzwi balkonowe przesuwne ECO LINE ALU to idealne rozwiązanie połączenia wnętrza domu z ogrodem. Dzięki swojej konstrukcji mogą stanowić całe przeszklone ściany.
 
W zależności od wymagań i preferencji możemy zaproponować różne schematy otwierania drzwi:

 

Model G-2

Model G-2

 • szerokość - 2110-6000mm
 • wysokość - 1748-2588mm
 • max ciężar skrzydła - 250kg

 

Model A

Model A

 • szerokość - 1387-4988mm
 • wysokość - 1748-2588mm
 • max ciężar skrzydła - 250kg

 

Naświetle

Naświetle

 • szerokość - 400-4000mm
 • wysokość - 1748-2588mm
 • max ciężar naświetla - 500kg

 

Szprosy

Opcjonalnie okna mogą zostać wyposażone w jeden z trzech rodzajów szprosów:

 

 

wewnątrzszybowe

 

wiedeńskie naklejane

 

konstrukcyjne

 

 

Galeria wizualizacji okien, przekrojów i pomieszczeń

Galeria:

   

  Okna balkonowe - ECO LINE ALU - podstawowe cechy, wygląd ramy i przekrój profilu.

   

   

  Wybierz animację:
  window-logo
  window-przekroj