Zadomowieni Google Twitter P Youtube Facebook

Drewniano-aluminiowe drzwi podnoszono-przesuwne THERMO HS ALU

okna balkonowe Thermo HS ALU

Informacje podstawowe i wyposażenie

Nowoczesne i energooszczędne drzwi balkonowe podnoszono-przesuwne THERMO HS ALU są idealnym rozwiązaniem w zakresie drzwi balkonowych i tarasowych. Dzięki możliwości zastosowania znacznie większych przeszkleń niż w przypadku rozwiernych okien balkonowych pomieszczenia zostają optycznie większe i wypełnione naturalnym światłem. Wrażenie otwartej przestrzeni zostaje dodatkowo spotęgowane dzięki  niskiemu progowi podłogowemu, który stanowi prawie płaskie przejście z wewnątrz na zewnątrz i tworzy obszar bez barier architektonicznych. W zależności od wymagań klienta i projektu architektonicznego można zamontować od dwóch do czterech elementów drzwiowych ze skrzydłami ruchomymi lub stałymi.

 

Najważniejszym parametrem wyznaczającym poziom energooszczędności okna jest współczynnik przenikania ciepła dla całych drzwi podnoszono-przesuwnych (Uw). Im niższa wartość współczynnika, tym mniejsze straty ciepła w domu i niższe koszty ogrzewania. Właściwie dopasowana grubość ramy oraz energooszczędne 3-szybowe pakiety umożliwiają uzyskać współczynnik przenikania ciepła dla całych drzwi na poziomie Uw=0,9 W/m2K.

 

 

Najlepszy materiał i nowoczesna konstrukcja

Drewno używane do produkcji drzwi podnoszono – przesuwnych jest poddawane szczegółowej selekcji, w wyniku której wybiera się jedynie te o gęstych słojach.

 

W przypadku linii THERMO HS ALU grubość ramy łącznie z aluminium wynosi 206mm, natomiast skrzydła 91,5mm. Do produkcji drzwi używamy głównie drewna sosnowego, meranti lub dębu.

 

Drzwi balkonowe podnoszono – przesuwne linii THERMO HS ALU posiadają dodatkowe zabezpieczenie ramy drewnianej przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, w postaci aluminiowej nakładki montowanej na ramę, od strony elewacji.

 

 

 

Podstawową zaletą drzwi podnoszono – przesuwnych jest ich funkcjonalność. Wdrożone rozwiązania konstrukcyjne pozwalają uzyskać dużą powierzchnię przeszkleń, co uwydatnia ich walory architektoniczne. Zamknięte drzwi prezentują się stylowo i pozwalają promieniom słonecznym wpadać wewnątrz pomieszczenia. Z kolei otwarte drzwi nie ograniczają przestrzeni wnętrz, ponieważ skrzydło przesuwa się równolegle względem drugiego. System gwarantuje komfortowe i ciche użytkowanie przy niewielkich nakładach siły, z otwieraniem którego poradzi sobie nawet dziecko Skrzydło ruchome możemy ustawić  w dowolnym miejscu i bezpiecznie zaryglować.

 

Drzwi balkonowe THERMO HS ALU to produkt spełniający szereg wymagań, którym jak dotąd nie sprostały inne systemy drzwi tarasowych.

 

Drzwi THERMO HS znacznie podnoszą komfort i wygodę mieszkania – duże przeszklenia, minimalna ilość miejsca potrzebnego do cichego i zdalnego otwierania drzwi, a także możliwość dostosowania progu na potrzeby osób niepełnosprawnych czynią je innowacyjną, nowoczesną i niezwykle funkcjonalną alternatywą tradycyjnych drzwi balkonowo – tarasowych.

 

 

Gwarancja

- 5 lat - montaż przez autoryzowane ekipy montażowe
- 3 lata - montaż przez ekipy nieposiadające autoryzacji

 

 

 

Automatyka

Dla większego komfortu oraz czerpania radości z otwartej przestrzeni i naturalnego światła drzwi balkonowe podnoszono – przesuwne THERMO HS ALU  mogą być w pełni automatyczne. W przypadku zastosowania napędu do systemów podnośno-przesuwnych w sposób automatyczny i niezawodny można kontrolować położenie skrzydła. Sterowanie napędem odbywa się za pomocą klawisza umieszczonego w klamce lub z przenośnego pilota. Dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowania system posiada ochronę przed zakleszczeniem i możliwość obsługi manualnej w przypadku braku prądu. Dodatkową zaletą napędu jest także możliwość zaprogramowania 10 minutowej automatycznej wentylacji pomieszczenia, co zapewni stały i systematyczny dostęp świeżego powietrza do pomieszczenia.

 

Automatyczne drzwi podnoszono-przesuwne THERMO HS to idealne rozwiązanie dla osób pragnących mieć wokół siebie dużo naturalnego światła, otwartą przestrzeń i świeże powietrze.

 

 

Obok wygodnego użycia drzwi podnoszono-przesuwne THERMO HS ALU posiadają także inne zalety:

 

 • napęd pracuje szybko i cicho,
 • zawiera program 10 minutowej automatycznej wentylacji pomieszczenia,
 • inteligentne sterowanie oznacza dużą różnorodność funkcji - obejmuje ona automatyczne zapamiętywanie, rozpoznawanie pozycji końcowej, programowalną pozycję otwarcia, automatykę czasową, ograniczenie siły nacisku, a tym samym łagodny start i zatrzymanie,
 • modułowa budowa i łatwy montaż powodują, że napęd podnoszono - przesuwny jest idealnym produktem do uzupełnienia istniejącej już instalacji,
 • ochrona przed zakleszczeniem i możliwość obsługi manualnej w przypadku awarii lub braku prądu poprawiają jego bezpieczeństwo i pewność użycia.

 

 

drzwi automatyczne HS Sokółka Okna i Drzwi

 

Szyby

Zestawy 3-szybowe ze szkłem niskoemisyjnym z przestrzenią międzyszybową wypełnioną argonem. Współczynnik przenikania ciepła Us = 0,6 W/m2K, izolacyjność akustyczna Rw = 32dB.

 

Dostępne rodzaje szyb

 

szyby absorpcyjne

 

Szyby absorpcyjne
Szyby absorpcyjne czyli Antisol zmniejszają działanie promieniowania słonecznego przy dosknałej izolacji termicznej. Zalecane do stosowania na południowych i południowozachonich fasadach budynków.

antywłamaniowe

 

Szyby antywłamaniowe
Szyby antywłamaniowe stosuje się, gdy wymagana jest specjalna ochrona życia, zdrowia lub mienia. Szyba zewnętrzna składa się z dwóch sklejonych tafli, między którymi umieszcza się kilka warstw folii antywłamaniowej.

bezpieczne

 

Szyby bezpieczne
Chronią przed zranieniem przy rozbiciu szyby. Charakteryzują się podwyższoną odpornością na uderzenia. Zaleca się stosowanie na halach sportowych, biurach, obiektach handlowych, obiektach użyteczności publicznej.

dźwiękochłonne

 

Szyby dźwiękochłonne
Izolacja akustyczna to zdolność tłumienia hałasu. Podwyższona dźwiekochłonność oznacza tłumienie hałasu co najmniej o 38 dB.Okna wyposażone w zestawy szyb o podwyższnej izolacyjności akustycznej mają zastosowanie w budynkach zlokalizowanych  w pobliżu dróg, lotnisk, torowisk, itp

refleksyjne

 

Szyby refleksyjne
Szkło refleksyjne (lustrzane) zmniejsza działanie promieniowania słonecznego, a wykorzystany efekt lustra chroni prywatność mieszkańców.

energooszczędne

 

Standardowe: szyby niskoemisyjne; Us=0,6 W/m2K
Szkło niskoemisyjne zwiększa temperaturę szyby wewnętrznej, co powoduje, że nawet przy niskich temperaturach na zewnątrz, w pomieszczeniu jest ciepło. W oknach Sokółka Okna i Drzwi S.A. jest stosowane seryjnie.

 

 

 

Modele

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne THERMO HS to idealne rozwiązanie połączenia wnętrza domu z ogrodem. Dzięki swojej konstrukcji mogą stanowić całe przeszklone ściany.

 

Maksymalny rozmiar możliwy do wykonania w jednej ramie to prawie 20 metrów szerokości oraz 3,3 metra wysokości. Z pewnością spełni to oczekiwania  najbardziej wymagających klientów, i otworzy przed nimi zupełnie nowe perspektywy wykorzystania dużych przeszkleń w budownictwie.

 

W zależności od wymagań i preferencji możemy zaproponować różne schematy otwierania drzwi:

 

drzwi przesuwne Thermo HS alu sposoby otwierania

 

 

Poniżej zamieszczona jest paleta kolorów Sokółka Okna i Drzwi. Poza prezentowanymi kolorami możliwe jest również wybarwienie okien na dowolny kolor z palety RAL.

Ze względu na naturalne właściwości drewna dopuszczalne jest występowanie różnic kolorystycznych w wybarwieniu drewna. Ponadto ze względu na różne parametry wyświetlania monitorów prezentowane próbki mogą odbiegad od rzeczywistych kolorów.

Szprosy

Opcjonalnie okna mogą zostać wyposażone w jeden z trzech rodzajów szprosów:

 

 

wewnątrzszybowe

 

wiedeńskie naklejane

 

konstrukcyjne

 

 

 

Galeria wizualizacji okien, przekrojów i pomieszczeń

Galeria:

   

   

  Drzwi balkonowe - THERMO HS ALU - podstawowe cechy, wygląd ramy i przekrój profilu.

  Wybierz animację:
  window-logo
  window-przekroj