Zadomowieni Google Twitter P Youtube Facebook

Drzwi podnoszono-przesuwne THERMO HS

okna drewniane balkonowe Thermo HS

Informacje podstawowe i wyposażenie

Energooszczędne drzwi balkonowe podnoszono-przesuwne THERMO HS to najlepszy sposób, żeby pozostając w domu znaleźć się blisko natury. Możliwość zastosowania znacznie większych wymiarów niż w oknach tradycyjnym potęguje wrażenie "otwartej przestrzeni", a wypełnione naturalnym światłem wnętrza stają się jasne co podnosi komfort mieszkania. To nowoczesne, praktyczne, wręcz idealne rozwiązanie stosowane zazwyczaj jako wyjście na taras.

 

W naszym klimacie, najistotniejszym parametrem decydującym o wyborze jest energooszczędność. Duże przeszklenia do jakich stworzone są drzwi balkonowe THERMO HS nie stanowią w tym przypadku żadnego ograniczenia. Odpowiednio dobrana grubość ramy oraz energooszczędny 3-szybowy pakiet szyb zespolonych pozwalają uzyskać rewelacyjny współczynnik przenikania ciepła dla drzwi sosnowych na poziomie Uw=0,9 W/m2K.

 

 

Najlepszy materiał i nowoczesna konstrukcja

Drewno, z którego produkowane są okna – poddawane jest bardzo dokładnej selekcji. Tarcica stosowana do produkcji okien i drzwi jest starannie suszona. Usuwane są wszelkie wady anatomiczne drewna – takie jak sęki, zawoje czy skręt włókien.

 

W linii drzwi balkonowych podnoszono – przesuwnych THERMO HS ościeżnica ma grubość 188mm, a skrzydło 80mm. Do produkcji okien i drzwi używamy głównie drewna sosnowego, meranti lub dębu.

 

 

 

Kluczowym atutem drzwi balkonowych podnoszono – przesuwnych jest ich funkcjonalność. Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne dają możliwość uzyskania bardzo dużych przeszkleń, co w wyjątkowy sposób podkreśla akcenty architektoniczne. Zamknięte drzwi wyglądają estetycznie i przepuszczają dużo światła, otwarte drzwi nie zabierają przestrzeni wnętrza, gdyż skrzydło przesuwa się równolegle względem drugiego. System zapewnia wygodne i ciche użytkowanie z użyciem minimalnej siły, a niski próg podłogowy stanowi prawie płaskie przejście z wewnątrz na zewnątrz i tworzy przestrzeń bez barier architektonicznych - bardzo proste rozwiązanie w celu zapewnienia większej wygody lub przystosowania mieszkania do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Gwarancja

- 5 lat - montaż przez autoryzowane ekipy montażowe
- 3 lata - montaż przez ekipy nieposiadające autoryzacji

 

 

 

Automatyka

Dla większego komfortu oraz czerpania radości z otwartej przestrzeni i naturalnego światła drzwi balkonowe podnoszono – przesuwne THERMO HS mogą być w pełni automatyczne. W przypadku zastosowania napędu do systemów podnośno-przesuwnych w sposób automatyczny i niezawodny można kontrolować położenie skrzydła. Sterowanie napędem odbywa się za pomocą klawisza umieszczonego w klamce lub z przenośnego pilota. Dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowania system posiada ochronę przed zakleszczeniem i możliwość obsługi manualnej w przypadku braku prądu. Dodatkową zaletą napędu jest także możliwość zaprogramowania 10 minutowej automatycznej wentylacji pomieszczenia, co zapewni stały i systematyczny dostęp świeżego powietrza do pomieszczenia.

 

Automatyczne drzwi podnoszono-przesuwne THERMO HS to idealne rozwiązanie dla osób pragnących mieć wokół siebie dużo naturalnego światła, otwartą przestrzeń i świeże powietrze.

 

 

 

Obok wygodnego użycia drzwi podnoszono-przesuwne THERMO HS posiadają także inne zalety:

 

 • napęd pracuje szybko i cicho,
 • zawiera program 10 minutowej automatycznej wentylacji pomieszczenia,
 • inteligentne sterowanie oznacza dużą różnorodność funkcji - obejmuje ona automatyczne zapamiętywanie, rozpoznawanie pozycji końcowej, programowalną pozycję otwarcia, automatykę czasową, ograniczenie siły nacisku, a tym samym łagodny start i zatrzymanie,
 • modułowa budowa i łatwy montaż powodują, że napęd podnoszono - przesuwny jest idealnym produktem do uzupełnienia istniejącej już instalacji,
 • ochrona przed zakleszczeniem i możliwość obsługi manualnej w przypadku awarii lub braku prądu poprawiają jego bezpieczeństwo i pewność użycia.

 

 

drzwi automatyczne HS Sokółka Okna i Drzwi

 

 

Szyby

Drzwi podnoszono-przesuwne THERMO HS standardowo wyposażone są w zestawy 3-szybowe ze szkłem niskoemisyjnym oraz przestrzenią międzyszybową wypełnioną argonem.

 

Szyby niskoemisyjne
W drzwiach THERMO HS standardowo stosowany jest pakiet 3-szybowy o współczynniku przenikania ciepła Us=0,6 W/m2K
 

Dostępne rodzaje szyb

szyby absorpcyjne

 

Szyby absorpcyjne
Szyby absorpcyjne czyli Antisol zmniejszają działanie promieniowania słonecznego przy doskonałej izolacji termicznej. Zalecane do stosowania na południowych i południowozachonich fasadach budynków.

antywłamaniowe

 

Szyby antywłamaniowe
Szyby antywłamaniowe stosuje się, gdy wymagana jest specjalna ochrona życia, zdrowia lub mienia. Szyba zewnętrzna składa się z dwóch sklejonych tafli, między którymi umieszcza się kilka warstw folii antywłamaniowej.

bezpieczne

 

Szyby bezpieczne
Chronią przed zranieniem przy rozbiciu szyby. Charakteryzują się podwyższoną odpornością na uderzenia. Zaleca się stosowanie na halach sportowych, biurach, obiektach handlowych, obiektach użyteczności publicznej.

dźwiękochłonne

 

Szyby dźwiękochłonne
Izolacja akustyczna to zdolność tłumienia hałasu. Podwyższona dźwiekochłonność oznacza tłumienie hałasu co najmniej o 38 dB.Okna wyposażone w zestawy szyb o podwyższnej izolacyjności akustycznej mają zastosowanie w budynkach zlokalizowanych  w pobliżu dróg, lotnisk, torowisk, itp

refleksyjne

 

Szyby refleksyjne
Szkło refleksyjne (lustrzane) zmniejsza działanie promieniowania słonecznego, a wykorzystany efekt lustra chroni prywatność mieszkańców.

 

 

 

Poniżej zamieszczona jest paleta kolorów Sokółka Okna i Drzwi. Poza prezentowanymi kolorami możliwe jest również wybarwienie okien na dowolny kolor z palety RAL.

Ze względu na naturalne właściwości drewna dopuszczalne jest występowanie różnic kolorystycznych w wybarwieniu drewna. Ponadto ze względu na różne parametry wyświetlania monitorów prezentowane próbki mogą odbiegad od rzeczywistych kolorów.

 

Modele

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne THERMO HS to idealne rozwiązanie połączenia wnętrza domu z ogrodem. Dzięki swojej konstrukcji mogą stanowić całe przeszklone ściany.

 

Maksymalny rozmiar możliwy do wykonania w jednej ramie to prawie 20 metrów szerokości oraz 3,3 metra wysokości. Z pewnością spełni to oczekiwania  najbardziej wymagających klientów, i otworzy przed nimi zupełnie nowe perspektywy wykorzystania dużych przeszkleń w budownictwie.

 

W zależności od wymagań i preferencji możemy zaproponować różne schematy otwierania drzwi:

 

Sokółka balkon przesuwny HS schematy otwierania

 

 

 

Szprosy

Opcjonalnie okna mogą zostać wyposażone w jeden z trzech rodzajów szprosów:

 

 

wewnątrzszybowe

 

wiedeńskie naklejane

 

konstrukcyjne

 

 

Galeria wizualizacji okien, przekrojów i pomieszczeń

Galeria:

   

   

  Okna balkonowe - THERMO HS - podstawowe cechy, wygląd ramy i przekrój profilu.

  Wybierz animację:
  window-logo
  window-przekroj