Zadomowieni Google Twitter P Youtube Facebook

Energooszczędne Okna Drewniano-Aluminiowe THERMO 80 ALU

okna drewniano aluminiowe Thermo80 ALU

Informacje podstawowe i wyposażenie

Marzysz o pięknym, funkcjonalnym i energooszczędnym domu? Jednym z najważniejszych aspektów, które przyczyniają się do osiągnięcia takiego celu jest wybór właściwych okien. Sokółka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów, oferując produkty oparte na innowacyjnych rozwiązaniach, powstające z dbałością o nawet najdrobniejsze detale. Tak jest również w przypadku energooszczędnych okien drewniano-aluminiowych THERMO 80 ALU.

 

Okna wyróżnia zastosowanie materiałów najwyższej jakości oraz niebanalny design, przyciągający uwagę zarówno przechodniów, jak i odwiedzających Cię gości. Wybierając THERMO 80 ALU masz pewność, że nikt nie przejdzie obok Twego domu obojętnie, a do tego zyskasz bezpieczne, wytrzymałe i funkcjonalne okna. Warto podkreślić, że okno THERMO 80 ALU posiada specjalną nakładkę aluminiową, której zadaniem jest ochrona drewna od strony elewacji. Poniżej prezentujemy ważne parametry produktu:

 

  • Współczynnik przenikania ciepła dla całego okna – Uw=0,9 W/m2k. Ten współczynnik jest niezwykle istotny dla energooszczędności okna. Zasada jest prosta – wraz z malejącymi wartościami, spadają również straty ciepła, co tym samym oznacza mniejsze rachunki za ogrzewanie. Okna THERMO 80 ALU doskonale wywiązują się z roli sprzymierzeńców w oszczędzaniu. Wszystko za sprawą 3-szybowego pakietu ze szkłem niskoemisyjnym i przestrzeni szybowej wypełnionej argonem.
  • Poziom izolacji akustycznej – od 32 do 41 decybeli. Wspomniany wskaźnik oznacza, że okna THERMO 80 ALU gwarantują domownikom błogi spokój i ochronę przed hałasem z zewnątrz.

 

 

Najlepszy materiał i nowoczesna konstrukcja

Czy zastanawiałeś się, jaką drogę przebywają okna zanim trafią do odbiorców? Firma Sokółka ma najwyższe wymagania - każdy element procesu produkcyjnego jest dopracowany do perfekcji.

 

Wykorzystujemy tylko najlepsze drewno, pozbawione wad typu sęki, zawoje czy skręt włókien. Aby uniknąć ewentualnych pęknięć, zachowujemy maksymalną staranność w trakcie suszenia tarcicy.

Co ważne, rama okien THERMO 80 ALU ma 91,5 mm grubości i składa się z 4 warstw drewna (sosnowego, meranti lub dębu) oraz aluminium.

 

Doskonałe drewno uzupełniamy innowacyjnymi rozwiązaniami. W przypadku THERMO 80 ALU mowa o nowym systemie uszczelnień z dwoma uszczelkami wrębowymi, a także jedną krawędziową. Efekty szybko odczujesz, gdy w Twoim domu bądź mieszkaniu będzie cieplej a co za tym idzie, taniej.

 

Na tym nie koniec. W celu ulepszenia termoizolacji okien THERMO 80 ALU dokonaliśmy zwiększenia głębokości osadzenia (zamiast 18 mm jest 20 mm) pakietu szybowego w drewnianej ramie okna.

 

 


 

Gwarancja

- 5 lat - montaż przez autoryzowane ekipy montażowe
- 3 lata - montaż przez ekipy nieposiadające autoryzacji

 

 

 

Okucia Siegenia

Okna wyposażono w standardzie w okucia renomowanej marki SIEGENIA ze 100 letnim doświadczeniem:
- obwiedniowe z mikrouchylaniem i zaczepem antywłamaniowym oraz rolkowym podnośnikiem skrzydła w oknach ze skrzydłem uchylno-rozwieranym (UR),
- rozwierane w oknach ze skrzydłem rozwieranym (R),
- uchylne w oknach ze skrzydłem uchylnym (U),
- zamykacz HAU TAU umożliwiający uchylanie górnego skrzydła z poziomu podłogi (UZ) w oknach do budynków użyteczności publicznej.

 

Dodatkowe funkcje okuć

Grzybek obrotowy w standardzie

Grzybek obrotowy, mimo niewielkich rozmiarów, łączy w sobie ogrom zalet dla klienta:

- dopasowuje się automatycznie do zmiany warunków funkcjonowania np. temperatury

- gwarantuje zawsze optymalnie ustawiony system zamykania

- zapobiega czasochłonnym i kosztownym regulacjom umożliwia płynną regulację docisku

 

Uchyłu okna zima-lato

Wietrzenie letnie: okno jest uchylane standardowo.

Wietrzenie zimowe: uchył jest ograniczony do ok. 40 mm.

Aktywacja trybu „zima” za pomocą prostego ruchu ręki bez konieczności używania narzędzi.

 

Blokada obrotu klamki

Wymusza prawidłową obsługę okna, tzn. uniemożliwia próbę uchylenia skrzydła, gdy okno jest otwarte zapewniając ponadto płynne przechodzenie skrzydła z położenia otwartego do zamkniętego.

Zatrzask balkonowy

Zapobiega uderzaniu otwartych drzwi balkonowych o ościeżnicę przy przeciągu i silnym wietrze. Wychodząc na balkon, wystarczy zamknąć drzwi, pociągając za specjalny uchwyt – zatrzask przytrzyma skrzydło w ościeżnicy.

Mechanizm wielostopniowego uchyłu okna

Umożliwia regulację intensywności przewietrzania. Mamy możliwość wyboru jednej z 3 pozycji uchylonego skrzydła. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne w pomieszczeniach takich jak kuchnia, łazienka, sypialnia.

Ogranicznik otwarcia skrzydła do 90 stopni

Umożliwia blokadę otwieranego skrzydła. Eliminuje niebezpieczeństwo uderzania otwartego skrzydła o ościeżnicę bądź krawędź wnęki okiennej przy silnym wietrze.

 

Płynne rozwarcie

Płynne rozwarcie umożliwia w skrzydłach rozwiernych sterowanie otwarcia okna ruchem klamki po wcześniejszym uruchomieniu mechanizmu.

 

Hamulec w klamce

Montaż hamulca sterowanego klamką pozwala na blokadę skrzydła w dowolnym położeniu podczas otwierania, bez konieczności rezygnacji z funkcji uchyłu.

 

Szyby

Zestawy 3-szybowe ze szkłem niskoemisyjnym z przestrzenią międzyszybową wypełnioną argonem (współczynnik przenikania ciepła Us = 0.6 W/m2K) lub pakiet 3-szybowy o współczynniku przenikania ciepła Us = 0.6 W/m2K.

 

 

Szyby niskoemisyjne
W oknach THERMO 80 ALU standardowo stosowany jest pakiet 3-szybowy o współczynniku przenikania ciepła Us=0,6 W/m2K

 

Dostępne rodzaje szyb

szyby absorpcyjne

 

Szyby absorpcyjne
Szyby absorpcyjne czyli Antisol zmniejszają działanie promieniowania słonecznego przy doskonałej izolacji termicznej. Zalecane do stosowania na południowych i południowozachodnich fasadach budynków.

antywłamaniowe

 

Szyby antywłamaniowe
Szyby antywłamaniowe stosuje się, gdy wymagana jest specjalna ochrona życia, zdrowia lub mienia. Szyba zewnętrzna składa się z dwóch sklejonych tafli, między którymi umieszcza się kilka warstw folii antywłamaniowej.

bezpieczne

 

Szyby bezpieczne
Chronią przed zranieniem przy rozbiciu szyby. Charakteryzują się podwyższoną odpornością na uderzenia. Zaleca się stosowanie na halach sportowych, biurach, obiektach handlowych, obiektach użyteczności publicznej.

dźwiękochłonne

 

Szyby dźwiękochłonne
Izolacja akustyczna to zdolność tłumienia hałasu. Podwyższona dźwiekochłonność oznacza tłumienie hałasu co najmniej o 38 dB. Okna wyposażone w zestawy szyb o podwyższonej izolacyjności akustycznej mają zastosowanie w budynkach zlokalizowanych  w pobliżu dróg, lotnisk, torowisk, itp

refleksyjne

 

Szyby refleksyjne
Szkło refleksyjne (lustrzane) zmniejsza działanie promieniowania słonecznego, a wykorzystany efekt lustra chroni prywatność mieszkańców.

energooszczędne

 

Standardowe: szyby niskoemisyjne; Us=0,6 W/m2K
Szkło niskoemisyjne zwiększa temperaturę szyby wewnętrznej, co powoduje, że nawet przy niskich temperaturach na zewnątrz, w pomieszczeniu jest ciepło. W oknach Sokółka Okna i Drzwi S.A. jest stosowane seryjnie.

 

 

 

Poniżej zamieszczona jest paleta kolorów Sokółka Okna i Drzwi. Poza prezentowanymi kolorami możliwe jest również wybarwienie okien na dowolny kolor z palety RAL.

Ze względu na naturalne właściwości drewna dopuszczalne jest występowanie różnic kolorystycznych w wybarwieniu drewna. Ponadto ze względu na różne parametry wyświetlania monitorów prezentowane próbki mogą odbiegad od rzeczywistych kolorów.

 

Szprosy

Opcjonalnie okna mogą zostać wyposażone w jeden z trzech rodzajów szprosów:

 

 

wewnątrzszybowe

 

wiedeńskie naklejane

 

konstrukcyjne

 

 

Nawiewniki

Na Państwa życzenie okna Sokółka Okna i Drzwi mogą zostać wyposażone w nawiewniki, które:
- regulują przepływ powietrza proporcjonalny do wilgotności względnej wewnątrz pomieszczenia,
- chronią przed pleśnią,
- ograniczają straty termiczne, zmniejszając wydatki związane z ogrzewaniem,
- zapewniają zdrowe naturalne powietrze w pomieszczeniu,
- automatycznie optymalizują strumień nawiewanego powietrza w zależności od potrzeb wentylacyjnych,
- funkcjonują w każdym klimacie, nie wymagają podłączenia do elektryczności,
- łatwe do zainstalowania na oknach i na kasetach żaluzji zwijanych,
- proste w utrzymaniu, estetyczne.

 

Ze względu na sposób działania wyróżniamy:

 

- nawiewniki higrosterowane (np. Aereco: EHA, EMM) - sterowane automatycznie. Strumień przepływu powietrza jest uzależniony od zawartości pary wodnej (wilgotności względnej) wewnątrz pomieszczenia, tzn. od zanieczyszczenia powietrza wynikającego z wykonywania czynności, takich jak pranie, gotowanie, suszenie itp. Czujnikiem sterującym jest taśma poliamidowa, która pod wpływem zmian wilgotności względnej w powietrzu zmienia swoją długość, co powoduje większe, bądź mniejsze otwarcie przepustnicy, a tym samym doprowadzenie większego bądź mniejszego strumienia powietrza do pomieszczenia. Nawiewniki pracują w zakresie od 35 do 70% wilgotności względnej. Jeżeli wilgotność w pomieszczeniu jest mniejsza lub równa 35% nawiewnik jest przymknięty i minimalny strumień powietrza doprowadzany jest do pomieszczenia. Wraz ze wzrostem wilgotności nawiewnik otwiera się i przy wartości 70% lub więcej uzyskuje wydajność maksymalną.

 

 

- nawiewniki ciśnieniowe (np. Aereco AMO) - samo regulujące. Ilość dostarczanego powietrza zależy od różnicy ciśnienia na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia.

 

 

 

 

Galeria wizualizacji okien, przekrojów i pomieszczeń

 

Okna THERMO 80 ALU - podstawowe cechy, wygląd ramy i przekrój profilu.

Wybierz animację:
window-logo
window-przekroj