Zadomowieni Google Twitter P Youtube Facebook

Okna Skandynawskie Drewniano-Aluminiowe COMBI ALU+

okna skandynawskie Alu Combi

Informacje podstawowe i wyposażenie

Okna skandynawskie COMBI ALU+ od typowych okien europejskich odróżnia otwieranie okna na zewnątrz. Takie rozwiązanie konstrukcyjne znacznie poprawia funkcjonalność okien. Przede wszystkim jest wynikiem dostosowania się do wymogów surowego skandynawskiego klimatu, gdzie okna narażone są na podmuchy porywistego wiatru. Rozwiązanie to wykorzystuje siłę wiatru do mocniejszego docisku skrzydła do ościeżnicy, co zwiększa szczelność okna. Konstrukcja okien skandynawskich to również znakomite rozwiązanie dla niewielkich pomieszczeń, pozwalające na swobodne otwieranie i dowolne zagospodarowanie przestrzeni wokół okna bez konieczności odsłaniania firanek czy przesuwaniem przedmiotów na parapecie przed otworzeniem okna.

 

Okna linii COMBI ALU+ wyposażone są w energooszczędny pakiet 3-szybowy ze szkłem niskoemisyjnym oraz przestrzenią międzyszybową wypełnioną argonem. Współczynnik przenikania ciepła dla całego okna wynosi Uw=1,02 W/m2K

 

 

Najlepszy materiał i nowoczesna konstrukcja

Drewno, z którego produkowane są okna – poddawane jest bardzo dokładnej selekcji. Tarcica stosowana do produkcji okien jest starannie suszona. Usuwane są wszelkie wady anatomiczne drewna – takie jak sęki, zawoje czy skręt włókien. Do produkcji okien używamy drewna sosnowego.

Standardowe wyposażenie okien obejmuje klamki oraz okapnik aluminiowy. W zależności od wybranej wersji, można zastosować dwa rodzaje okuć:

 • wersja nożycowa, sposób otwierania: odchylne, uchylne, rozwierane, obrotowe w pionie i w poziomie do 180°
 • wersja zawiasowa, sposób otwierania: rozwierane, odchylne


Okna COMBI ALU+ wyposażone są w mechanizmy zapobiegające możliwości nagłego niekontrolowanego otwarcia oraz funkcje pozwalające na obrócenie skrzydła okiennego, a co za tym idzie czyszczenie zewnętrznej powierzchni okna od wewnątrz. Mycie okna staje się przyjemnością.

Drewniano-aluminiowe okna COMBI ALU+ to idealna propozycja dla osób ceniących elegancję, prostotę i ponadczasowy styl połączony z wysoką jakością i funkcjonalnością.

 

Gwarancja

- 5 lat - montaż przez autoryzowane ekipy montażowe
- 3 lata - montaż przez ekipy nieposiadające autoryzacji

 

Szyby

Okna COMBI ALU+ standardowo wyposażone są w zestawy 3-szybowe ze szkłem niskoemisyjnym oraz przestrzenią międzyszybową wypełnioną argonem.

 


Szyby niskoemisyjne

W oknach COMBI ALU+ standardowo stosowany jest pakiet 3-szybowy o współczynniku przenikania ciepła Us=0,6 W/m2K

 

Dostępne rodzaje szyb

szyby absorpcyjne

 

Szyby absorpcyjne
Szyby absorpcyjne czyli Antisol zmniejszają działanie promieniowania słonecznego przy dosknałej izolacji termicznej. Zalecane do stosowania na południowych i południowozachonich fasadach budynków.

antywłamaniowe

 

Szyby antywłamaniowe
Szyby antywłamaniowe stosuje się, gdy wymagana jest specjalna ochrona życia, zdrowia lub mienia. Szyba zewnętrzna składa się z dwóch sklejonych tafli, między którymi umieszcza się kilka warstw folii antywłamaniowej.

bezpieczne

 

Szyby bezpieczne
Chronią przed zranieniem przy rozbiciu szyby. Charakteryzują się podwyższoną odpornością na uderzenia. Zaleca się stosowanie na halach sportowych, biurach, obiektach handlowych, obiektach użyteczności publicznej.

dźwiękochłonne

 

Szyby dźwiękochłonne
Izolacja akustyczna to zdolność tłumienia hałasu. Podwyższona dźwiekochłonność oznacza tłumienie hałasu co najmniej o 38 dB.Okna wyposażone w zestawy szyb o podwyższnej izolacyjności akustycznej mają zastosowanie w budynkach zlokalizowanych  w pobliżu dróg, lotnisk, torowisk, itp

refleksyjne

 

Szyby refleksyjne
Szkło refleksyjne (lustrzane) zmniejsza działanie promieniowania słonecznego, a wykorzystany efekt lustra chroni prywatność mieszkańców.

 

 

 

 

Poniżej zamieszczona jest paleta kolorów Sokółka Okna i Drzwi. Poza prezentowanymi kolorami możliwe jest również wybarwienie okien na dowolny kolor z palety RAL.

Ze względu na naturalne właściwości drewna dopuszczalne jest występowanie różnic kolorystycznych w wybarwieniu drewna. Ponadto ze względu na różne parametry wyświetlania monitorów prezentowane próbki mogą odbiegad od rzeczywistych kolorów.

 

Szprosy

Opcjonalnie okna mogą zostać wyposażone w jeden z trzech rodzajów szprosów:

 

 

wewnątrzszybowe

 

wiedeńskie naklejane

 

konstrukcyjne

 

 

Galeria wizualizacji okien, przekrojów i pomieszczeń.

Galeria:

   

   

  Okna skandynawskie - COMBI ALU+ - podstawowe cechy, wygląd ramy i przekrój profilu.

  Wybierz animację:
  window-logo
  window-przekroj