W Sokółka Okna i Drzwi drewno wykorzystywane do produkcji naszych okien pochodzi z lasów zarządzanych według zasad prawidłowej gospodarki leśnej. Dodatkowo, stosowany przez nas proces produkcyjny, zapewnia spełnienie najbardziej rygorystycznych norm ekologicznych na każdym etapie, począwszy od pozyskania surowca, aż po utylizację odpadów obejmującą niemal całkowite wyeliminowanie niebezpiecznych dla środowiska związków chemicznych. Potwierdza to przyznany nam w 2007 roku certyfikat FSC® (FSC® C003983), którym oznaczamy nasze produkty. W styczniu 2023 roku Sokółka Okna i Drzwi uzyskała pozytywny wynik audytu certyfikującego FSC® na kolejne 5 lat, przechodząc pozytywnie przez wszystkie procedury oraz wymogi związane z tym procesem

System certyfikacji FSC świadczący o kolejnym kroku firmy Sokółka Okna i Drzwi w stronę zrównoważonego rozwoju

Forest Stewardship Council (FSC) jest międzynarodową organizacją pozarządową działającą na zasadzie non-profit. Jej głównym celem jest promowanie odpowiedzialnego zarządzania lasami przez odpowiednie oznakowania ekologiczne. Postępowanie zgodnie z wytycznymi FSC pozwala na to, by móc pozyskać drewno nie naruszając przy tym bogactw biologicznych i struktury lasów. System certyfikacji FSC jako jeden z niewielu jest popierany przez najważniejsze organizacje ekologiczne. Należy również do jednych z najbardziej wiarygodnych na świecie systemów z zakresu certyfikacji zasobów leśnych.

Certyfikacja Kontroli Pochodzenia Produktów jest dobrowolnym standardem skierowanym do wspierania w sposób odpowiedzialny oraz świadomy gospodarki leśnej w skali światowej. Wszystkie produkty, które posiadają certyfikat FSC zostały poddane szczegółowemu sprawdzeniu na całej długości łańcucha dostaw, poczynając od systemu kontroli pochodzenia surowca, a kończąc na etapie produkcyjnym.

Produkty Sokółka z certyfikatem FSC

Drewno sosnowe z którego są wytwarzane produkty Sokółka Okna i Drzwi posiada certyfikat Kontroli Pochodzenia produktów (FSC) co jest oficjalnym potwierdzeniem tego, że nasze okna drewniane powstają z surowca, który pochodzi z prawidłowo zarządzanych lasów, odpowiednio certyfikowanych oraz kontrolowanych. Stosowane przez nas procedury certyfikacyjne umożliwiają kontrolę przepływu surowca na każdym etapie łańcucha produkcji. Lasy z certyfikatem FSC zarządzane są zgodnie z najwyższymi światowymi standardami ochrony środowiska i poszanowaniem wartości społecznych miejscowej ludności. Drewno, z którego są wytwarzane nasze produkty posiada certyfikat FSC. Dodatkowo jest ono poddawane weryfikacji na całej długości łańcucha dostaw – od pochodzenia do końcowego przeznaczenia. 

O czym świadczy certyfikat FSC?

Jedynie organizacje, które pozytywnie przeszły całą procedurę certyfikacji mogą znakować swoje produkty znakiem towarowym FSC. Etykieta FSC jest gwarancją wiarygodności pochodzenia surowca na całym etapie łańcucha produkcji. Firma Sokółka Okna i Drzwi niewątpliwie przeciera szlaki w sektorze stolarki drzewnej pod względem budowania świadomości ekologicznej. Jako firma ceniąca zasady zrównoważonej gospodarki leśnej wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów, chcąc budować w nich większą świadomość ekologiczną oraz zachęcić do większej troski o środowisko poprzez dokonywanie odpowiedzialnego wyboru produktów posiadających ekologiczne certyfikaty. Główną korzyścią płynącą z posiadania certyfikatu FSC jest fakt, że oferujemy naszym klientom produkty, które pochodzą z dobrze zarządzanych terenów leśnych, a także  kontrolowanych źródeł.

Wybierając nasze okna drewniane, klienci zyskują zdrowy, bezpieczny i oszczędny dom na pokolenia. Dom, który nie tylko pozwali cieszyć się pełnią rodzinnego szczęścia, ale zagwarantuje zachowanie naturalnego, przyjaznego człowiekowi środowiska dla tych, którzy przyjdą po nas.

 

 

 


Zobacz także
W 2023 roku wymień okna nawet za darmo
W 2023 roku wymień okna nawet za darmo

Źle ocieplone domy jednorodzinne, z urządzeniami grzewczymi o niskiej sprawności, opalanymi kiepskiej jakości węglem

Więcej W 2023 roku wymień okna nawet za darmo
Jak uszczelnić okna?
Jak uszczelnić okna?

Jak uszczelnić okna? Poznaj 4 proste sposoby na uszczelnienie okien i zabezpieczenie się przed zbędną utratą energii. Sprawdź kompleksowy poradnik!

Więcej Jak uszczelnić okna?
Drzwi prawe czy lewe?
Drzwi prawe czy lewe?

Jak sprawdzić, czy drzwi są lewe, czy prawe? Po czym można je rozróżnić i który wariant najlepiej wybrać? Zapoznaj się z kompleksowym poradnikiem!

Więcej Drzwi prawe czy lewe?