Wymień okna

w programie

„Czyste Powietrze”

Zobacz więcej

Wspieramy klientów w pozyskiwaniu dotacji

Od stycznia 2023r. Sokółka Okna i Drzwi jest częścią Koalicji Termomodernizacji.  Regularnie edukujemy się o najnowszych zmianach w zasadach otrzymywania dotacji oraz aktywnie wspieramy klientów w pozyskiwaniu funduszy na wymianę okien. Dobrą wiadomością jest fakt, że w 2024 roku można wymienić okna z dofinansowaniem. 

Wycena z dofinasowaniem

Czym jest program ,,Czyste Powietrze''?

Celem rządowego programu Czyste Powietrze jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych do atmosfery. Program ten skierowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych, a także wydzielonych w nich mieszkań z odrębną księgą wieczystą. Nakłady pieniężne poniesione na wymianę okien i drzwi oraz na ocieplenie ścian można odzyskać dzięki dotacjom z programu Czyste Powietrze. Wysokość dotacji waha się od 40 do nawet 100 procent poniesionych kosztów netto, a wysokość dofinansowania zależy od dochodów właściciela domu. Limit dochodu beneficjentów został podwyższony i obecnie wynosi 135 tys. zł rocznie.

Poradnik Beneficjenta - to warto wiedzieć

Poradnik Beneficjenta został stworzony z myślą o tych, którzy chcą w szybki i prosty sposób wymienić okna w swoim domu i skorzystać przy tym z dofinansowania. Dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się między innymi; jakie kryteria musisz spełnić, aby zakwalifikować się do programu Czyste Powietrze. Poznasz kluczowe etapy ubiegania się o dotacje, a także sprawdzisz jaką kwotę dotacji możesz uzyskać w ramach dofinansowania. Ponadto znajdziesz w nim listę wymaganych danych, niezbędnych do wypełnienia wniosku o dofinansowanie oraz wiele innych przydatnych informacji.

lub

Czyste Powietrze, a ulga termomodernizacyjna

Dotacje w ramach programu Czyste Powietrze można łączyć z termomodernizacyjną ulgą podatkową. Odliczenie w ramach ulgi przysługuje w wysokości 53 000 zł na podatnika, niezależnie od liczby posiadanych nieruchomości. Odliczeniu w ramach ulgi nie podlegają wydatki sfinansowane lub dofinasowane z dotacji. W przypadku gdy, po wcześniejszym skorzystaniu z ulgi termomodernizacyjnej, beneficjent otrzymał zwrot odliczonych wydatków w formie dotacji, jest zobowiązany doliczyć odpowiednio kwoty poprzednio odliczone od dochodu za rok podatkowy w którym otrzymał ten zwrot. 

 

Dlaczego wymiana okien się opłaca? 

Okna w budynkach są elementami, przez które tracimy zimą najwięcej ciepła. Dlatego decydując się na okna do swojego domu powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim ich parametry izolacyjne oraz szczelność.

Wymiana starych okien na nowe, energooszczędne pozwoli nam na zaoszczędzenie w każdym sezonie grzewczym wartości nawet kilku tysięcy złotych na rachunkach za ogrzewanie.

Zadając sobie pytanie o opłacalność wymiany okien w naszym domu, możemy być pewni, że jest to inwestycja bardzo opłacalna. 

Podniesie efektywność energetyczną całego budynku, pozwoli zaoszczędzić na ogrzewaniu, ale też będzie świetną inwestycją kapitału, który szybko się zwróci.

Dlaczego warto wybrać okna drewniane? 

Okna drewniane są trwalsze, sztywniejsze i cieplejsze od plastikowych. Dzięki niepowtarzalnemu, naturalnemu usłojeniu drewna wyróżniają się też wyjątkowym, eleganckim wyglądem. Profile okien drewnianych w przeciwieństwie do plastikowych, nie wymagają częstego mycia, ponieważ nie elektryzują się i nie przyciągają kurzu. Obecnie, dzięki zastosowaniu od zewnętrz specjalnych nakładek aluminiowych, okna drewniane są także znacznie odporniejsze na działanie czynników atmosferycznych takich jak słońce, deszcz oraz różnice temperatury, zachowując swoje parametry nawet do kilkudziesięciu lat. Od wewnątrz pozwalają domownikom cieszyć się pięknem naturalnego drewna. Okna drewniane z łatwością dopasujemy do każdego wnętrza i elewacji, gdyż dzięki obecnej technologii mogą one mieć inny kolor na zewnątrz jak i wewnątrz ramy.

Opinie naszych zadowolonych klientów

Naturalnie wytrzymałe

''Polecam zarówno okna, jak i salon. Okna dobrej jakości. Użytkujemy od 2 lat i nic się nie dzieje (warunki trudne, bo szkody górnicze). Współpraca z salonem bardzo dobra. Kompetentne doradztwo. Montaż sprawny i terminowy.''
Robert z Katowic (opinia z Google)

Niezawodny montaż

''Dość trudny temat do realizacji, bardzo duże balkony przesuwne. Montaż przy pomocy dźwigu z przyssawkami okazał się być zbawienny. Zamontowane, działa i super wygląda, polecam.''
Andrzej z Krakowa (opinia z Google)

Produkt premium

''Jednym słowem profesjonaliści. Zarówno obsługa jak i produkt na najwyższym poziomie. Po doświadczeniach z innymi dostawcami, spotkanie z salonem Sokółki było niewypowiedzianą ulgą. Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za perfekcyjną obsługę :)''
Michał z Lublina (opinia z Google)

Ponadczasowy styl

''Kilka miesięcy temu przed wymianą okien poszliśmy do tego salonu, bo mieliśmy kilka pytań. Podczas rozmowy w salonie uzyskaliśmy wszystkie potrzebne informacje i dzisiaj cieszymy się ładnymi oknami z drewna.''
Marcin z Wrocławia (opinia z Google)

Fachowa obsługa

''Bardzo dobre okna. Skorzystałam z oferty firmy Sokółka już drugi raz i jestem bardzo zadowolona. Pracownicy w salonie mają profesjonalne podejście do klienta, bardzo miła współpraca. Jeśli chodzi o montaż okien, to również bardzo polecam. Ogólnie ok.''
Ewa z Łodzi (opinia z Google)

lub
{{clientFileName}}
{{ error }}