Dlaczego warto kupić okna drewniane Sokółka?

Jeśli do swojego domu poszukujesz okien o ładnym wyglądzie i kolorystyce, nietypowych kształtach, a zależy Ci na trwałości produktu by nie tracił swoich parametrów z biegiem czasu – to okna drewniane Sokółka są naturalnym wyborem dla Ciebie

Z pewnością wiesz, że okna drewniane są dużo trwalsze i mają lepszą izolacyjność termiczną od okien plastikowych. Tak twierdzą wszyscy dostawcy stolarki drewnianej i mają rację. Na rynku dostępnych jest wiele modeli okien drewnianych i drewniano-aluminiowych. Dlaczego więc miałbyś wybrać okna produkowane – od blisko 50 lat – na Podlasiu? Odpowiedź nasunie się sama, tylko przeczytaj do końca ten tekst.

Unikalna konstrukcja

Zacznijmy od unikalnej konstrukcji naszych okien, dzięki której profile Sokółka są ciepłe, trwałe i dają ogromną dowolność projektowania. Szczegółową specyfikację produktów Sokółka znajdziesz w naszym katalogu. Jeśli jednak suche dane oraz rysunki techniczne niewiele Ci mówią, zerknij na poniższą grafikę:

Skontaktuj się w sprawie okien

Nasze okna posiadają sprawdzony i doskonalony na przestrzeni kilkudziesięciu lat autorski profil drewniany. Nie znajdziesz takiego u żadnego innego dostawcy. Do jego produkcji wykorzystujemy wyłącznie surowiec naturalny, jakim jest drewno, które pozyskujemy z rejonów gdzie prowadzona jest odpowiedzialna gospodarka leśna. Potwierdza to przyznany nam certyfikat FSC® (FSC® C003983).

Od zawsze docenialiśmy fakt, że drewno jest doskonałym materiałem budowlanym, umożliwiającym uzyskanie nietypowych kształtów jak skosy oraz łuki – niemożliwych do osiągnięcia w przypadku stolarki PVC. Dzięki naprzemiennemu klejeniu elementów drewnianych, nasze profile są sztywne i trwałe, dlatego doskonale sprawdzają się w oknach o dużych przeszkleniach.

 

U nas możesz zamówić drzwi tarasowe, w systemie THERMO HS, gdzie pojedyncze skrzydło może mieć do 3,33 m szerokości i 2,80 m wysokości. Pozwala to na wykonanie szklanej ściany – tak jak ta na zdjęciu powyżej, o długości do 20 m. Nawet przy tak dużych i ciężkich gabarytach, dzięki sztywnej konstrukcji oraz zastosowanym rozwiązaniom, nasze drzwi tarasowe obsługuje się niezwykle płynnie i lekko.

 
 
Skontaktuj się w sprawie okien

Okna Sokółka są trwałe na lata

Produkty naszej marki posiadają certyfikację PAS 24, potwierdzającą m.in. wytrzymałość drzwi tarasowych Thermo HS na minimum 25 lat. Dlatego nawet po kilkunastu latach Twoje okna Sokółka wciąż będą utrzymywać swoje parametry techniczne i właściwości, tak jak w pierwszych dniach użytkowania.

Oprócz okien drewnianych, w swojej ofercie posiadamy także okna drewniano-aluminiowe. Są one dodatkowo od zewnątrz wyposażone w nakładkę aluminiową, która jest przytwierdzona do ramy okna specjalnymi zaczepami.

Odpowiednia konstrukcja gwarantuje stały przepływ powietrza między aluminium a drewnem, co zapewnia elementom drewnianym "oddychanie". Zewnętrzna nakładka dostępna jest w dwóch wariantach: do budynków o nowoczesnej bryle – kanciastym, do bardziej tradycyjnej zabudowy – standardowym. Dzięki dodatkowej barierze ochronnej od zewnątrz, okna drewniano-aluminiowe praktycznie nie wymagają sezonowej konserwacji.

Nasz najnowszy profil - Flush

Charakteryzuje się ultranowoczesnym wyglądem, który zawdzięcza kanciastym listwom przyszybowym oraz zlicowaniu skrzydła z ościeżnicą. Dzięki temu zabiegowi ramy okna zostały optycznie „wyszczuplone”, co jeszcze bardziej podkreśliło innowacyjny charakter FLUSH’a.

Dodatkowo, dzięki swojej unikalnej konstrukcji, profil zapewnia wieloletnią i skuteczną izolację od zimna, deszczu, wiatru i hałasu. Dlatego FLUSH sprawdzi się niemal w każdych warunkach pogodowych, niezależnie od lokalizacji.

Poznaj okno Flush

Okna Sokółka są dopasowane do Twoich potrzeb

Nasze okna produkujemy w ciągu kilku tygodni, z drewna sosnowego, meranti oraz dębu. Na Twoje życzenie pokrywamy ich powierzchnię lakierami transparentnymi dającymi efekt widocznego usłojenia lub malujemy farbami całkowicie kryjącymi.

W przypadku okien z osłoną aluminiową – masz możliwość wyboru wszystkich barw dostępnych z palety RAL. Dzięki temu idealnie dopasujesz kolor swoich okien do koloru drzwi wejściowych, żaluzji zewnętrznych oraz bramy garażowej. Jeśli chcesz zobaczyć jakie okna wybrali nasi Klienci, możesz to zrobić niewychodząc z domu. Odwiedź naszą galerię realizacji online.

Skontaktuj się w sprawie okien

Okna Sokółka są energooszczędne

W projektowaniu okien od zawsze kierujemy się m.in. tym by osiągnąć jak najniższy współczynnik przenikania ciepła dla całego okna Uw. Udało się to uzyskać oferując okna z odpowiednią grubością ram drewnianych, zaczynających się od 80 mm, pakietem 3 - szybowym w standardzie, zastosowaniem odpowiednich ciepłych ramek dystansowych o właściwościach redukujących mostki termiczne oraz systemowi aż 4 uszczelek (2 wrębowe, jedna krawędziowa i kolejna w okapniku). Dodatkowo na dolnym elemencie skrzydła okiennego montowany jest tzw. okapnik skrzydłowy, który zabezpiecza najbardziej narażone na wodę powłoki lakiernicze. Dzięki tym elementom okna Sokółka są trwałe i zapewniają latami doskonałą izolację termiczną oraz mniejsze straty ciepła w Twoim domu.

W naszej ofercie znajdziesz okna o bardzo dobrym współczynniku Uw z przedziału 0,68-0,9 W/m2K, w zależności od systemu i dobranego wyposażenia. Jeśli właśnie budujesz dom energooszczędny, sięgnij po produkty marki Sokółka Okna i Drzwi. Zapoznaj się ze szczegółami naszej oferty na naszej stronie internetowej lub w każdym Salonie Sprzedaży Sokółki

Skontaktuj się w sprawie okien

Czy mimo obecnej sytuacji - COVID-19 można zamówić okna Sokółka?

- Nasza firma zareagowała natychmiast na bieżącą sytuację. Przeorganizowaliśmy sposób świadczenia usług sprzedaży tak by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo Klientom oraz naszym pracownikom. Nasza fabryka pracuje bez zmian. Staramy się utrzymać najniższy czas realizacji na rynku. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z naszą ofertą i zamówienia wyceny oraz konsultacji telefonicznej lub mailowej –  sugeruje Marek Aniśko, Kierownik ds. Sprzedaży Krajowej, Sokółka Okna i Drzwi S.A.

Istnieje także możliwość indywidualnego umówienia się, na konkretną godzinę, w salonie firmowym. Można to zrobić kontaktując się bezpośrednio z jednym z naszych punktów sprzedażyznajdź Swój salon

W przypadku wizyt bezpośrednich, w naszych Salonach, wprowadzone zostały dodatkowe środki zapobiegawcze takie jak: rękawiczki, środki dezynfekujące, maseczki, a ekspozycja jest każdorazowo czyszczona po zakończeniu spotkania. Każda wizyta umawiana jest w odstępach 3h, tak by w danym momencie w salonie nie przebywał nikt oprócz Państwa i naszego Doradcy – dodaje.

lub
Znajdź salon