Przy wyborze okien do domu energooszczędnego ważne jest nie tylko ich rozmieszczenie w bryle budynku czy współczynnik przenikania ciepła, lecz także sposób montażu. Dzisiaj wytłumaczymy Wam, czym jest ciepły montaż okien i dlaczego jest tak istotny.

Ciepły montaż okien – co to jest?

Najprościej mówiąc – ciepły montaż okien eliminuje wokół nich mostki termiczne, dzięki emu okna energooszczędne zachowują swoje walory. Za montaż ciepły możemy uznać jedynie taki montaż, który polega na zamontowaniu okna w warstwie docieplenia. Okna w budynkach energooszczędnych i pasywnych powinny znajdować się poza murem – należy więc zbudować dodatkowe rusztowanie, na którym będzie można je oprzeć.

Jak w prawidłowy sposób zamontować okno w warstwie docieplenia?

Prawidłowe i trwałe osadzenie okna ma ogromne znaczenie dla jego późniejszego funkcjonowania. Przy ciepłym montażu zazwyczaj wykorzystywane są specjalne konsole, które zapewnią właściwe podparcie okien, bez względu na grubość warstwy docieplenia i ciężar stolarki.

Innym rozwiązaniem są zestawy do montażu okien w ociepleniu, które całkowicie wykluczają stosowanie pianki montażowej. Systemy te bazują na profilach instalacyjnych trwale połączonych ze ścianą nośną za pomocą kleju szybkowiążącego . Uszczelnienie okna odbywa się przy pomocy taśmy rozprężnej dedykowanej do budownictwa pasywnego, zaś dolne złącze uszczelniane jest przy pomocy profilu podokiennego w zestawie z taśmą rozprężną.

Pamiętaj, wrzesień i październik to ostatni dzwonek by zamknąć budowę przed zimą i zyskać trochę czasu na dokończenie prac wewnątrz budynku. Jeśli więc poszukujesz energooszczędnych okien drewnianych lub drewniano-aluminiowych z krótkim okresem realizacji, do tego od sprawdzonego Producenta, zajrzyj TUTAJ. Obejrzyj też jak prawidłowo wygląda ciepły montaż okien.

Skorzystaj z fachowej pomocy!

Ponieważ ciepły montaż okien wymaga fachowej wiedzy i doświadczenia, warto skorzystać z usług profesjonalnych ekip montażowych, które są certyfikowane przez producentów stolarki okiennej. Wybierając takie rozwiązanie, zyskujemy pewność, że montażyści będą odpowiednio przeszkoleni oraz że będą ściśle stosować się do zaleceń producenta okien i dostawcy rozwiązań montażowych. Zobacz jaki rodzaj montażu rekomendujemy.