Niezwykle popularne ostatnio cotton ballsy, czyli światełka w kształcie kul, dodają przytulnego charakteru każdemu wnętrzu. Nie należą one do najtańszych, a czasem wręcz trudno je dostać. Dlatego podpowiadamy, jak wykonać je samemu!

Co będzie potrzebne?

  • wg preferencji: lampki led zasilane na baterie/lampki choinkowe zasilane na prąd z jasnym kablem
  • małe balony
  • klej typu Wikol/Magik
  • nici typu kordonek w wybranych kolorach – nie mogą być zbyt grube, lepiej wybierać te cieńsze, skręcone z wielu pomniejszych nitek

Krok 1

Balony należy napompować, pamiętając o tym, aby nadać im pożądaną wielkość (ok. 5-6 cm średnicy). Ważne, aby wszystkie były, w miarę możliwości, tej samej wielkości i tego samego okrągłego kształtu. W razie potrzeby należy uformować go, ugniatając balon.

Krok 2

Klej wlej na talerzyk lub do miseczki i zamocz w nim przynajmniej kilka metrów kordonka (uważaj, aby sznurek nie moczył się w kleju zbyt długo – może za wcześnie zaschnąć). Następnie owijaj nim balon na tyle mocno, aby przylegał i się nie zsuwał, ale też uważając, aby nie zdeformować kształtu kuli. Powstałe kulki pozostaw na około dobę do wyschnięcia, zawieszone na kaloryferze lub suszarce. Krok ten powtarzaj tyle razy, ile światełek znajduje się na lampkach.

Krok 3

Po wyschnięciu przebij balonik i ostrożnie wyjmij go z powstałej kulki w miejscu, w którym wcześniej znajdował się jego ogonek. W to samo miejsce włóż światełka – cotton ballsy powinny stanowić dla nich klosz.

Gotowe! Możesz zawiesić światełka w wybranym miejscu i cieszyć się ich pięknym widokiem! :)


Zobacz także
Jakie okna do domu? Na co musisz zwrócić uwagę przed zakupem?
Jakie okna do domu? Na co musisz zwrócić uwagę przed zakupem?

Jakie wybrać okna do domu? Materiały, kolory i najważniejsze parametry użytkowe — sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zakup okien.

Więcej Jakie okna do domu? Na co musisz zwrócić uwagę przed zakupem?
Na jakiej wysokości należy montować okna?
Na jakiej wysokości należy montować okna?

Na jakiej wysokości należy montować okna? Sprawdź jakie są standardowe i niestandardowe wysokości dla montażu okien w kuchni, salonie, czy łazience

Więcej Na jakiej wysokości należy montować okna?
Jakie drzwi zewnętrzne? Sprawdź nasz poradnik!
Jakie drzwi zewnętrzne? Sprawdź nasz poradnik!

Jakie drzwi wejściowe do domu najlepiej wybrać? Poznaj podstawowe parametry decydujące o charakterystyce i właściwościach drzwi zewnętrznych.

Więcej Jakie drzwi zewnętrzne? Sprawdź nasz poradnik!