W Sokółka Okna i Drzwi drewno wykorzystywane do produkcji naszych okien pochodzi z lasów zarządzanych według zasad prawidłowej gospodarki leśnej. Dodatkowo, stosowany przez nas proces produkcyjny, zapewnia spełnienie najbardziej rygorystycznych norm ekologicznych łańcucha dostaw na każdym etapie, począwszy od pozyskania surowca, aż po utylizację odpadów. Potwierdza to przyznany nam certyfikat PEFC® (PEFC/32-32-359/2), którym oznaczamy nasze produkty. 

System certyfikacji PEFC świadczący o kolejnym kroku firmy Sokółka Okna i Drzwi w stronę zrównoważonego rozwoju

Certyfikat PEFC, skrót od anglojęzycznego Program for the Endorsement of Forest Certification, jest jednym z najbardziej renomowanych na świecie certyfikatów potwierdzających zrównoważone gospodarowanie lasami. Jest to system, który świadczy o tym, że surowce leśne wykorzystane do produkcji danego produktu pochodzą z legalnie zarządzanych i zrównoważonych lasów. PEFC gwarantuje, że proces pozyskiwania drewna respektuje nie tylko środowisko naturalne, ale także prawa pracowników oraz lokalnych społeczności. Organizacja PEFC przeprowadza rygorystyczne audyty i kontrole, aby zapewnić, że wszystkie wymagania dotyczące zrównoważonego zarządzania lasami są spełnione.

System certyfikacji PEFC jako jeden z niewielu jest popierany przez najważniejsze organizacje ekologiczne. Należy również do jednych z najbardziej wiarygodnych na świecie systemów z zakresu certyfikacji zasobów leśnych.

Produkty Sokółka z certyfikatem PEFC

Drewno sosnowe z którego są wytwarzane produkty Sokółka Okna i Drzwi posiada certyfikat PEFC co jest oficjalnym potwierdzeniem tego, że nasze okna drewniane powstają z surowca, który pochodzi z prawidłowo zarządzanych lasów, odpowiednio certyfikowanych oraz kontrolowanych. Stosowane przez nas procedury certyfikacyjne umożliwiają kontrolę przepływu surowca na każdym etapie łańcucha dostaw. 

O czym świadczy certyfikat PEFC?

Jedynie organizacje, które pozytywnie przeszły całą procedurę certyfikacji mogą znakować swoje produkty znakiem towarowym PEFC. Etykieta PEFC jest gwarancją wiarygodności pochodzenia surowca na całym etapie łańcucha produkcji. Firma Sokółka Okna i Drzwi niewątpliwie przeciera szlaki w sektorze stolarki drzewnej pod względem budowania świadomości ekologicznej. Jako firma ceniąca zasady zrównoważonej gospodarki leśnej wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów, chcąc budować w nich większą świadomość ekologiczną oraz zachęcić do większej troski o środowisko poprzez dokonywanie odpowiedzialnego wyboru produktów posiadających ekologiczne certyfikaty. Główną korzyścią płynącą z posiadania certyfikatu PEFC jest fakt, że oferujemy naszym klientom produkty, które pochodzą z dobrze zarządzanych terenów leśnych, a także  kontrolowanych źródeł.

Zachęcamy klientów do wyboru produktów z certyfikatem PEFC, aby wspólnie wspierać idee zrównoważonego rozwoju oraz chronić nasze lasy na rzecz przyszłych pokoleń. Dzięki zaufaniu i współpracy z klientami, dążymy do tworzenia lepszego i bardziej zrównoważonego świata dla wszystkich.

 

 

 


Zobacz także
Czy okna drewniane trzeba malować? Malowanie okien drewnianych krok po kroku
Czy okna drewniane trzeba malować? Malowanie okien drewnianych krok po kroku

Więcej Czy okna drewniane trzeba malować? Malowanie okien drewnianych krok po kroku
Jak zaciemnić okna i zapobiec ich nagrzewaniu? Podpowiadamy!
Jak zaciemnić okna i zapobiec ich nagrzewaniu? Podpowiadamy!

Więcej Jak zaciemnić okna i zapobiec ich nagrzewaniu? Podpowiadamy!
Drzwi tarasowe przesuwne czy otwierane – jakie wybrać?
Drzwi tarasowe przesuwne czy otwierane – jakie wybrać?

Stoisz przed dylematem, jakie drzwi tarasowe wybrać - przesuwne czy otwierane? Sprawdź, czym wyróżnia się każda z opcji i podejmij dobrą decyzję!

Więcej Drzwi tarasowe przesuwne czy otwierane – jakie wybrać?