Dom to miejsce, gdzie odpoczywasz i spędzasz przyjemne chwile w gronie najbliższych. Pragniemy dać Ci możliwość czerpania pełnej przyjemności z życia. Dlatego tworzymy okna i drzwi tarasowe, które odznaczają się niezwykłą trwałością. Wykonane z najwyższej jakości naturalnego drewna i dopracowane w każdym szczególe, przez dziesięciolecia zachowują piękny wygląd i prawidłowo działają. Zapewniając Ci upragnione poczucie stabilności, bezpieczeństwa i niezmienny spokój na lata.

Wierzymy, że twój dom powinien być wyjątkowy, tak jak Ty. Nasze produkty wykonujemy na zamówienie, dzięki czemu mają indywidualny charakter. Do każdego projektu podchodzimy z niezwykłą dbałością i troską, oferując jakość, na którą zasługujesz. Nasi eksperci udzielą Ci przy wyborze niezbędnego wsparcia, aby idealnie dopasować okna i drzwi tarasowe do Twoich potrzeb i upodobań. Z nami zrealizujesz nawet najbardziej ambitne plany i stworzysz swoją wymarzoną przestrzeń do życia.

Drewno, z którego powstają nasze okna i drzwi tarasowe, to naturalny materiał. Aura, jaką wytwarza ono we wnętrzach, jest wyjątkowa. Ma dobroczynny wpływ na samopoczucie, wprawia w przyjemny nastrój i koi zmysły.

W trosce o Twój komfort zadbaliśmy o najwyższą energooszczędność naszych produktów. Ich zakup to trafna inwestycja, która zwróci się w postaci niższych rachunków za ogrzewanie i wieloletniego użytkowania bez konieczności napraw lub wymiany.

POLSKIE DZIEDZICTWO, ŚWIATOWA JAKOŚĆ
Image 1 Image 2

DOSKONAŁOŚĆ W PEŁNYM WYMIARZE

ZALETY OKIEN DREWNIANYCH

 1. WYTRZYMAŁE I SZTYWNE
  Drewno od stuleci cenione jest jako materiał konstrukcyjny. Pozwala na wykonanie konstrukcji przeszklonych w różnych kształtach i rozmiarach, nawet wielkogabarytowych.
 2. INDYWIDUALNE WYKONANIE
  Okna drewniane wykonuje się na wymiar. Dzięki temu można je idealnie dopasować do konkretnego projektu i oczekiwań klientów.   
 3. PONADCZASOWE
  Są bardzo trwałe i mimo upływu czasu współgrają z aktualnymi trendami w architekturze i aranżacji wnętrz. To inwestycja na lata.
 4. NIEPOWTARZALNE
  Drewno to materiał szlachetny. Niebywałego uroku ram drewnianych nie są w stanie oddać żadne, nawet najlepszej jakości okleiny drewnopodobne. 
 5. WYBÓR ARCHITEKTÓW
  Pozwalają na realizację dowolnych, nawet najbardziej wyszukanych projektów architektonicznych. Gwarantują niczym nieograniczoną swobodę twórczą. 

POLITYKA JAKOŚCI I OCHRONY ŚRODOWISKA
Perfekcja w zgodzie
z ekologią

Wybierając nasze produkty masz gwarancję nie tylko ich najwyższej jakości, ale także tego, że są przyjazne dla środowiska. Z myślą o Tobie starannie selekcjonujemy drewno, z którego tworzymy okna i drzwi. Następnie poddajemy je zaawansowanym i sprawdzonym procesom technologicznym, w wyniku czego otrzymujesz trwały produkt najwyższej klasy. Nieustannie czuwamy nam całym procesem produkcji i zapewniamy stały poziom jakości oraz terminowe dostawy. Bardzo dużą wagę przywiązujemy do ochrony środowiska. Do produkcji wykorzystujemy wyłącznie surowiec naturalny, jakim jest drewno.Pochodzi ono z rejonów, gdzie prowadzona jest odpowiedzialna gospodarka leśna. Potwierdza to przyznany nam certyfikat FSC® (FSC® C003983), którym oznaczamy wszystkie produkty. Nasze okna i drzwi tarasowe są bardzo energooszczędne, dzięki czemu pozwalają zminimalizować zużycie energii potrzebnej do ogrzania domu zimą i chłodzenia latem.To z kolei przekłada się na ograniczenie emisji dwutlenku węgla.W naszej fabryce stosujemy ekologiczne technologie produkcji. Optymalizujemy koszty wytwarzania i gospodarkę odpadami. Spełniamy najwyższe standardy środowiskowe, techniczne oraz wymagania prawne.

perfekcja w zgodzie z ekologią

“Dumni z tradycji, gotowi na przyszłość”

pół wieku sokółka okna i drzwi
okna i drzwi 1972
1972 Na słynącym z przepięknych lasów i terenów zielonych Podlasiu powstaje fabryka w Sokółce. Zakład opuszczają pierwsze okna, a drewniane z Sokółki szybko staje się jednym z najbardziej pożądanych produktów.
Sokółka – okna i drzwi
1997 Zmienia się nazwa firmy na Sokółka Okna i Drzwi (poprzednia nazwa to Stolbud Sokółka). Marka zyskuje również nowe logo. Wpisany w nie motyw drzewa i zieleni nawiązuje do natury oraz podkreśla szlachetność materiału, z którego wytwarzane są produkty. Natomiast motyw okna i błękitu symbolizuje przestrzeń oraz harmonię z otoczeniem. Całości dopełnia łatwo rozpoznawalna nowa nazwa.
inwido great windows & doors
2006 Sokółka Okna i Drzwi wchodzi do Grupy Inwido - największego w Europie dostawcy okien. Umożliwiło to dynamiczny rozwój, wprowadzenie międzynarodowych standardów oraz dostosowanie do zmieniających się wymogów nowoczesnego budownictwa i rosnących potrzeb klientów.
modernizacja firmy
2006 Rozpoczyna się proces modernizacji firmy. W renowację hal produkcyjnych oraz gruntowną wymianę parku maszynowego zainwestowano ponad 14 milionów złotych. Sokółka Okna i Drzwi uzyskuje certyfikat FSC® (FSC® C003983). Potwierdza on, że drewno wykorzystywane do produkcji pochodzi z rejonów, gdzie potwierdzona jest odpowiedzialna gospodarka leśna.
okna i drzwi balkonowe
2009 Do oferty zostają wprowadzone nowe linie okien i drzwi balkonowych podnoszono-przesuwnych. Opracowane produkty wyróżniają się wysoką energooszczędnością i ciekawą stylistyką. Są one dostępne w dwóch wersjach: drewnianej i drewniano-aluminiowej. Zastosowane nakładki aluminiowe zwiększają trwałość ram drewnianych.
biuro Sokółka
2015 Powstaje nowy biurowiec w głównej siedzibie firmy w Sokółce. Zastosowano w nim nowoczesne rozwiązania technologiczne, przyjazne dla środowiska.
nowoczesne okna drewniane
2017 Mija 45 lat od rozpoczęcia produkcji okien w Sokółce. W tym czasie produkty marki stały się synonimem wysokiej jakości i spokoju płynącego z natury. Poza Polską produkowane w fabryce w Sokółce okna i drzwi tarasowe obecne są na wielu światowych rynkach, m.in. w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, na Bliskim Wschodzie i w Australii.

Grupa Inwido
Spółka Akcyjna
Sokółka Okna i Drzwi
Sokółka Okna i Drzwi S.A. jest własnością szwedzkiej spółki Inwido, właściciela największej w Europie grupy producentów i dystrybutorów okien, notowanej na giełdzie. Inwido to naturalny wybór dla najsilniejszych firm regionu w zakresie komfortu, klimatu i bezpieczeństwa. W 2018 r. Inwido osiągnęło sprzedaż na poziomie 6,7 mld SEK i marżę operacyjną EBITA na poziomie 9,9 proc. Grupa zatrudnia łącznie około 4 500 pracowników, prowadzących działania w Szwecji, Finlandii, Danii, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Irlandii, Polsce, Estonii, Rumunii, Litwie, Niemczech i Austrii.
Grupa Inwido

Zapraszamy do Salonów Sprzedaży